2 Kasım 2012

Ankara Güzellik & Bakım Fuarı 2012

Uzuuuuun bir aradan sonra herkese merhaba. Son yazılarımda gördüğünüz tırnağım sonunda kırıldı:) Oje sürülemeyecek halde olduklarından yazı da paylaşamadım. Yakın bir zamanda manikürlerimle tekrar aranızda olacağım:)

Eveeeet. Sonunda İstanbul'da gördüğümüz Güzellik ve Bakım Fuarı bu sene Ankara'da. 1-4 Kasım arasında Congresium  Ankara-ATO Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayında gerçekleşen fuara bugün katıldım, sıcağı sıcağına yazıyorum.


Fuar genel olarak hem kozmetik severlere hem de kuaför, güzellik salonlarına hitap ediyor. Resimlerde de görebileceğiniz gibi bir çok standda lazer epilasyon, liposuction vs. cihazların tanıtımı ve uygulaması vardı. Bir iki standda makyaj uygulaması vardı fakat sıra olduğu için benim de vaktim kısıtlı olduğu için ilgilenemedim.


Fuara asıl gidiş amacım Tanaçan Kozmetik ve Özgürce Pazarlama'ya uğramaktı.  Öncelikle Tanaçan Kozmetiğe uğradım. Büyük bir stand hazırlamışlar, fuara girer girmez dikkatinizi çekiyor.


Selim Bey'le alışveriş yaparken bir yandan da sohbet ettik. Siz bloggerların da dedikodusunu yaptık;) Kulakları çınlayan var mı?


Meşhur China Glaze 8 TL standı:) İçlerinde arayıp bulamadığınız eski renklerde var, yeni serilerden de.


Selim Bey'le diğer standı incelerken:)


Amaaan adına bakmama ne gerek vardı, ne de olsa pek sevgili Tronica koleksiyonundan. Aldım tabiki:)

Ardından Özgürce Pazarlama'ya uğradım. Müthiş Konad setler, onlarca disk ve özel ojelerinden vardı. Sanırım fuardaki en kalabalık stand burasıydı. Uygulama yaptıranlar, setleri inceleyenler pek memnun birbirlerine heyecanla anlatıyorlardı:)

Uygulama yaptıranlar ve izleyenler standın önünü kaplıyordu:)


Onca diskin arasında neye bakacağımı şaşırdım:) Renk renk baskı ojeleri, pek gösterişli setler hemen dikkatimizi çekti.


O kadar çok desen ve oje vardı ki ben bile meraklı gözlerle uygulamayı izledim. Herkes tırnağında görmek için sabırsızlanıyordu.


Her ne kadar kalabalık ve yoğun olsalar da benimle çok ilgilendiler, tatlı bir sohbet de burada yaptık:)

Ardından daha önce adını duymadığım Shilibao standı dikkatimi çekti.  Doğal içerikli ürünler standda yerini alıyordu. Ziyaret etmek isteyenler için sağ tarafta en dipte yerleri var.

 
Uğrarsanız mutlaka Köpekbalığı yağı özlü peelinge bakın. Alıştığımız tanecikli formda değil sıvı bir ürün. Minik bir miktarda alıp yüzünüze ellerinizle sürüyorsunuz. Resmen keselenmiş gibi ölü deriler çıkıyor. Elimde denedim, iki elim arasındaki fark beni çok şaşırttı. Elim hem yumuşacıktı hemde aydınlanmıştı.


Çeşit çeşit sabun vardı her birinin özelliği hangi saç ve cilt tipine uygun oldukları da yazılıydı.

Benim fuar ganimetlerime gelecek olursak:)


China Glaze'den aldıklarım: Tronica koleksiyonundan Electra Magenta, üzerinden 1 yıl geçse de halen en sevdiğim Cadılar Bayramı koleksiyonundan It's Alive, adı yazmasada tahminlerime göre Turned up Turquoise saçlarımla uyumlu olduğundan bizimle:) Veeeee bu senenin ennnnn güzel yılbaşı koleksiyonu olan Holiday Joy'dan Pizzazz.Bunlarsa Özgürce Pazarlama'nın hediyeleri: Konad Special Nail Polish siyah ve beyaz. Kendilerine tekrar çok teşekkür ederim:)

Ben genel anlamda sergiyi beğendim. Daha çok firmalara yönelik olsada herkesin ziyaret edebileceği standlar da mevcuttu. Congresium'a da bu sayede gitmiş oldum, ışıklandırma ve genişlik açısından benden geçer not aldı:)

Fuar boyunca benimle ilgilenip yardımcı olan Tanaçan Kozmetik'ten Selim Bey'e ve Özgürce Pazarlama'ya çok teşekkür ederim. Fotoğraflar ve benimle birlikte gezdiği hiiiç sıkılmadığı için canıma da pek teşekkürler:)

Fuarı merak ediyorsanız hafta sonu mutlaka uğrayın. Bol yazılı görselli uzun bir post oldu umarım beğenmişsinizdir.
Ps: Saçlarımı merak edenler olursa, bir sonraki yazımı beklesin:)

6 yorum:

 1. Aaaa keşke yarın gitseydin görüşmüş olurduk :D
  Saçların ne kadar güzel!! Yaptırmak isteyip yaptıramadığım renk :(
  Yılbaşı koleksiyonundan bende oje istiyorummmm :D

  YanıtlaSil
 2. Bu fuardan İzmir'de de olsa güzel olurdu :( Umarım en kısa zamanda gelirler :) Ojelerini güle güle kullan.
  Ayrıca seni görmek çok güzel, saçlarını çok sevdim ^^

  YanıtlaSil
 3. @j.d., Yaa neden herkes yarın gidiyor fuara:( Sınavım olduğu için mecburen bugün gittim bende. Çok teşekkürler, yılbaşı koleksiyonu kapış kapış gidiyordu bende Pizzazz'ın en son vitrindekini kaptım:)
  @Şepşeker, Evet çok güzeldi;)
  @Irmak, Türkiye'de bir İstanbul büyük şehirmiş gibi davranılmazsa İzmir'e de gelir umarım:) Çok teşekkürler<3

  YanıtlaSil
 4. yeap Ankara da olan ve galiba ODTÜlü bir bloger buldum ben :)
  o peelingi neden fark etmemişim ben ya kesin alırdım bir araştırıyım netten

  YanıtlaSil
 5. @Kova Kadınıyım Ben, Eveeet hem Ankara'lı hem ODTÜ'lüyüm:)

  YanıtlaSil

Yorum ekle...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...