1 Nisan 2012

Isaac Newton

Scroll down for English.


31 Mart Newton'un ölüm yıl dönümü. Lise yıllarında eminim ki bir çok insanın sevmediği bir derstir fizik. Bende sevmezdim. Fakat her dönem her dersin başında Newton'un 3 yasasını bıkmadan usanmadan tekrar eden hocalarım sağolsun aramız düzeldi Newton'la. Bende bugünün ilhamı olarak fiziğin babasını seçtim.

Tabanda Alix Avien#241 var. İşaret parmağımda bir çoğumuzun sorularda gördüğü F kuvvetiyle itilen m kütleli cisim var, yüzük parmağımda da meşhur hareketin 3. kanunu. F=ma.
Serçe parmağımdaysa yer çekimini bulan Newton'un ünlü hikayesindeki elma var. Newton ağacın altında otururken kaafasına elma düşer. Elmanın neden yukarı değil aşağı düştüğünü düşünen Newton yer çekimini bulmuştur.

Söyleyin bakalım siz sever miydiniz fiziği?


March 31 is the day of death anniversary of Isaac Newton. I think most of people don't like physics like me. But in three years of my university life I heard Newtons three laws a lot of time. So today I was inspired by Newton. 

On my index, there is a mass m that is pushed by a force F. And on my ring finger there is the most famous 3rd law: F=ma.
I painted an apple on my pinky because Newton described universal gravitation by it's fall.

2 yorum:

  1. ahh perşembe günü fizik sınavım var :( hiç sevmiyorum bu dersi yaa :D ama nail art'ına lafım yok, bence çok güzel olmuş :)

    YanıtlaSil
  2. @ What's Next, Teşekkürler Eda, başarılar sınavında:)

    YanıtlaSil

Yorum ekle...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...